Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za pijanym kierowcą

Data publikacji 02.11.2008

Pijany kierowca wymijając oznakowany radiowóz przejechał na czerwonym świetle. Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a kilkaset metrów dalej spowodował wypadek drogowy. Dalej uciekał pieszo. Policjanci założyli mu kajdanki. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 4,5 roku.

Do wypadku doszło o godz. 8.43 na ul. Elsnera - Choiny. Pijany kierowca opla uderzył w hondę. Dwie osoby z hondy trafiły do szpitala. Wcześniej kierowca opla na skrzyżowaniu ulic Spółdzielczości Pracy i Dożynkowej ominął samochody, które zatrzymały się przed przejściem dla pieszych i przejechał na czerwonym świetle. Pojechali za nim policjanci, którzy radiowozem oznakowanym stali na tym samym skrzyżowaniu, jechali jednak w przeciwnym kierunku. Policjanci zawrócili i ruszyli za nim w pościg używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Pirat jadący oplem vectrą skręcił w ulicę Związkową. Na skrzyżowaniu ulic Elsnera i Choiny zderzył się z osobową hondą. Wyszedł z samochodu i chciał uciec z miejsca wypadku. Po kilku krokach został zatrzymany przez policjantów. Założono mu kajdanki. Jak się okazało 32-letni mieszkaniec Lublina był nietrzeźwy. Miał 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Jedna z osób poszkodowanych w wypadku z objawami odmy płucnej pozostała na leczeniu w szpitalu. Kierowca został zatrzymany w policyjnym areszcie. Przy sobie nie posiadał żadnych dokumentów. Policjanci ustalają czy posiada uprawnienia do kierowania.

Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwym grozi mu kara pozbawienia wolności do 4,5 roku. Policjanci zapewne naliczą mu też punkty karne za inne wykroczenia m.in. przejazd na czerwonym świetle, nie zatrzymanie się do kontroli drogowej i oczywiście spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwym.

Powrót na górę strony
Polska Policja