Ekspedientka z 5 promilami sprzedawała mięso - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ekspedientka z 5 promilami sprzedawała mięso

Data publikacji 02.11.2008

Dwie ekspedientki marketu w Tarnobrzegu zostały nakryte na piciu alkoholu podczas pracy. Badanie trzeźwości wykazało u jednej z nich blisko 5 promili alkoholu w organizmie, jej koleżanka miała 2,5 promila. Tłumaczyły policjantom, że obie właśnie dziś obchodzą swoje urodziny.

Przed godziną 13. policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z tarnobrzeskich marketów. Z prośbą o pomoc zwróciła się kierowniczka sklepu. Dwie pracownice ze stoiska mięsnego nie były w stanie obsługiwać klientów.

Policjanci ustalili, że obie kobiety są nietrzeźwe. Ekspedientki słaniały sie na nogach, czuć było od nich ostrą woń alkoholu. Kiedy zbadali ich na alkomacie podejrzenia się potwierdziły. Stężenie u starszej z nich, 30-letniej mieszkanki gminy Gorzyce, było „wyjątkowe”. Badanie dało wynik 4,86 promila alkoholu w organizmie. O rok młodsza koleżanka z Tarnobrzega była nieco mniej pijana, miała 2,27 promila alkoholu.

Kobiety wytłumaczyły policjantom powód wprowadzenia się w stan nietrzeźwości. Właśnie obie dziś obchodzą swoje urodziny. Wysokoprocentowe trunki popijały przez kilka godzin, od rana, kiedy rozpoczęły pracę.

Za spożywanie alkoholu podczas pracy, kobiety odpowiedzą przed sądem grodzkim.

 

Powrót na górę strony
Polska Policja