Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjnym poduszkowcem po orła bielika

Data publikacji 02.11.2008

Policjanci są wzywani do najbardziej nietypowych interwencji. Dziś funkcjonariuszy zaalarmował fotoreporter Super Expressu. Chodziło o orła. A konkretnie o bielika, który ugrzązł w błocie. Ptak siedział na środku stawu, z którego wypuszczono wodę i nie miał siły się ruszyć. Ratunkiem okazał się policyjny poduszkowiec. Piękny, ale zziębnięty i przemoczony orzeł bezpiecznie dotarł pod opiekę weterynarza.

Dzisiejszego popołudnia policjanci zostali zaalarmowani przez miejscowego fotoreportera Super Expressu, jednocześnie miłośnika przyrody. Okazało się, że pod Olsztynem, w stawie, z którego spuszczono wodę, ugrzązł orzeł bielik. Ptak siedział około dwustu metrów od brzegu. Strażacy próbowali podejść do niego, jednak nie udało się to. Dlatego jedynym sposobem, aby uratować orła, który nie mógł sam odlecieć, był poduszkowiec, którym dysponują policjanci z komendy miejskiej Policji w Olsztynie. Ta latająca łódź, to sprzęt, którym można dotrzeć w trudnodostępne miejsca.

I tak też się stało. Wspólnie z funkcjonariuszami na pokład maszyny wsiadł weterynarz. Policjanci wyciągnęli wystraszonego i zziębniętego orła.

Ptak mający około 2 lat trafił w bezpieczne ręce lekarza. Gdyby nie policyjna interwencja prawdopodobnie nie przeżyłby.

Film Policyjnym poduszkowcem po orła bielika


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policyjnym poduszkowcem po orła bielika (format flv - rozmiar 397.23 KB)

Powrót na górę strony
Polska Policja