Zaatakowali przechodniów - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakowali przechodniów

Data publikacji 03.11.2008

Czterech młodych mężczyzn podejrzewanych o rozbój na Pradze zatrzymali policyjni wywiadowcy dzisiejszej nocy. Wszyscy mieli od promila do 2,3 promila alkoholu we krwi. Trafili do izby wytrzeźwień. Wszystko wskazuje na to, że mężczyźni tuż przed północą zaatakowali dwóch przechodniów, z których jeden z urazem głowy, drugi ze złamanym nosem trafili do szpitala.

Była 23.30, gdy policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego KSP otrzymali wezwanie na interwencję w związku z pobiciem dwóch młodych mężczyzn. Gdy dojechali na miejsce, zastali na Targowej Łukasza W. i Artura J. Obaj wymagali pomocy medycznej. Pierwszy z urazem głowy, drugi ze złamanym nosem trafili do szpitala. Wszystko wskazywało na to, że mężczyźni zostali zaatakowani przez czterech napastników, którzy zabrali im portfel z pieniędzmi i dokumentami oraz klucze.

Kilkanaście minut później funkcjonariusze zauważyli przy skrzyżowaniu Targowej i Al. Solidarności czterech bijących się mężczyzn. Odpowiadali rysopisom napastników opisanych przez dwóch zaatakowanych przechodniów. Policjanci wylegitymowali całą czwórkę. 26-letni Paweł Sz., 21-letni Dawid P., 22-letni Mirosław K. i 25-letni Marcin G. trafili do izby wytrzeźwień. Mieli od promila do 2,3 promila alkoholu we krwi. Gdy wytrzeźwieją, zostaną przesłuchani i najprawdopodobniej usłyszą zarzuty. Za rozbój może im grozić nawet do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony
Polska Policja