Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na tropie oszustów

Data publikacji 03.11.2008

Specjalne urządzenie do skanowania kart zabezpieczyli policjanci z warszawskiego Śródmieścia wczoraj przed południem w centrum miasta. Wszystko wskazuje na to, że oszuści w ten sposób skanowali informacje zawarte na pasku magnetycznym kart klientów korzystających z bankomatów, a kamera zainstalowana nad klawiaturą rejestrowała numery PIN-u. Policjanci poszukują sprawców i ustalają, ile klientów banków mogło paść ofiarą przestępców.

Około 8.00 rano do komendy rejonowej na warszawskim Śródmieściu zadzwonił klient korzystający z bankomatu w centrum miasta i powiedział, że zauważył zainstalowane tam urządzenie do skanowania kart bankowych. Na miejsce natychmiast skierowano policyjny patrol. Gdy funkcjonariusze przyjechali pod wskazany adres, urządzenie było już wyrwane. Nad klawiaturą odkryli listwę imitującą oświetlenie. W środku oszuści zamontowali kamerę, która rejestrowała numery PIN oraz przekaźnik. Wszystko to zostało zabezpieczone.

Aby ustalić oszustów, policjanci ze Śródmieścia sprawdzają teraz nagrania z kamer usytuowanych w pobliżu bankomatu. Niewykluczone, że urządzenie zamontowały te same osoby, które przy pomocy tego rodzaju nakładki wypłacili pieniądze z kont dwóch osób, które zgłosiły się w ubiegłym tygodniu na Policję. Jednej z nich zniknęło z konta 500 złotych, a drugiej kilka tysięcy złotych.

Przypominamy! Przed wypłatą pieniędzy z bankomatu należy dokładnie obejrzeć urządzenie, czy nic nie wzbudza naszych podejrzeń, czy nie ma zamontowanych dodatkowych urządzeń, których być nie powinno. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń należy zaniechać wypłaty i jak najszybciej powiadomić Policję.

Powrót na górę strony
Polska Policja