Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł z narkotykami i podrobionymi banknotami

Data publikacji 03.11.2008

Nawet do 25 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu wrocławianinowi podejrzanemu o podrobienie polskich pieniędzy i posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Policjanci przy mężczyźnie i w miejscu jego zamieszkania znaleźli ponad 5 tys. porcji narkotyków i kilka fałszywych banknotów. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że w dwóch przypadkach podrobione banknoty zostały wprowadzone w obieg.

Funkcjonariusze z Wrocławia podejrzewali, że 25-letni wrocławianin może mieć przy sobie narkotyki. Zdecydowali się na szybkie zatrzymanie. Przy mężczyźnie policjanci znaleźli ponad 20 porcji amfetaminy i 50 porcji marihuany. Podczas przeszukania mieszkania policjanci zabezpieczyli kolejne narkotyki. Tam funkcjonariusze znaleźli blisko 5 tys. porcji marihuany, a także dwie wagi elektroniczne i 8 fałszywych banknotów, z których co najmniej dwa zostały wprowadzone do obiegu. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ok. 25 tys. złotych.

Mężczyzna trafił już do aresztu na 3 miesiące. Za podrobienie pieniędzy i wprowadzenie ich do obiegu i posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 5 lat albo kara 25 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony
Polska Policja