Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Świadomie zakażał wirusem HIV

Data publikacji 03.11.2008

Mężczyznę zakażonego wirusem HIV, który proponował seks 15-latce zatrzymali policjanci z Krakowa. Dziewczynka poznała mężczyznę przez Internet. Policjanci ustalają ile osób mogło paść ofiarą nieodpowiedzialnego mężczyzny. 47-latek odpowie za świadome narażenie na zakażenie wirusem HIV. Został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia rodziców 15-latki z małopolskiego, którzy zaniepokojeni jej zniknięciem powiadomili policję. Policjanci szybko ustalili, że dziewczyna mogła przyjechać do Krakowa. W tle tych ustaleń pojawił się nieznany mężczyzna poznany przez Internet.

Jak się okazało 15 - latka wcześniej korespondowała z tajemniczym mężczyzną, który podawał, że jest hippisem. Mężczyzna opowiedział dziewczynie, że zajmuje się wytwarzaniem "hippisowskiej" biżuterii - bransoletek, korali, "plecionek". Zaprosił ją na spotkanie do wynajmowanego w Krakowie mieszkania, proponując bliższe poznanie się w pokoju pełnym koralików, plecionek z kolorowych nitek, w atmosferze "hipisowskiej wolności". 15-latka przyjechała rzeczywiście na to spotkanie, nieświadoma zupełnie niebezpieczeństwa jakie na nią czyhało. Mężczyzna nie wspomniał nic o swojej chorobie.

47-latek został zatrzymany dzięki sprawnej pracy policjantów sekcji kryminalnej, którzy bardzo szybko rozpracowali zagadkę zniknięcia z domu 15-letniej dziewczyny;

Policjanci ustalają, ile osób mogło zostać przez niego zakażonych.

Powrót na górę strony
Polska Policja