Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

25-latek odpowie za zgwałcenie 16-latki

Data publikacji 03.11.2008

Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi gminy Ełk podejrzanemu o zgwałcenie 16-letniej dziewczyny. Ofiara jest matką jego dziecka.

Do zdarzenia doszło w gminie Ełk. 25-letni Marcin B. rano czekał pod szkołą na swoją ofiarę. Mężczyzna przekonywał dziewczynę jak bardzo zależy mu na spotkaniach z ich wspólnym dzieckiem. Wreszcie grożąc samobójstwem nakłonił ją do wizyty w swoim mieszkaniu. Tam siłą zmusił ją do odbycia stosunku płciowego i innych czynności seksualnych. Po zdarzeniu mężczyzna przez kilka godzin przetrzymywał nastolatkę, uniemożliwił jej kontakt telefoniczny z rodziną. Zastraszona dziewczyna wróciła w końcu do domu i za namową bliskich zgłosiła ten fakt Policji.

Policjanci natychmiast zatrzymali Marcina B. Funkcjonariusze zgromadzili materiał dowodowy stwierdzający, że Marcin B. odbył wcześniej stosunek z małoletnią poniżej lat 15. Dzisiaj sąd zadecyduje o tymczasowym aresztowaniu.

Marcin B. to osoba bardzo dobrze znana policji, był wielokrotnie notowany, odsiadywał już karę pozbawienia wolności za kradzież i pobicie. Tym razem mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony
Polska Policja