Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali pijaną matkę

Data publikacji 03.11.2008

Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali 25 -letnią, nietrzeźwą matkę, która pozostawiła w mieszkaniu czwórkę swoich nieletnich dzieci. Funkcjonariusze szukali kobiety kilkanaście godzin. Za tego typu przestępstwo, stworzenie realnego zagrożenia dla życia i zdrowia dzieci grozi jej kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Oficer dyżurny komendy miejskiej Policji w Wałbrzychu został powiadomiony o tym, że w jednym z mieszkań na terenie miasta przebywają nieletnie dzieci. Natychmiast pod wskazany adres udał się patrol policji. Drzwi do mieszkania były otwarte. W środku funkcjonariusze zastali czwórkę dzieci. Najmłodsze miało roczek, a najstarsze 7 lat. Dzieci były wyziębione, głodne i brudne. Policjanci wezwali pogotowie ratunkowe. Po przebadaniu dzieci przez lekarza, zostały one przewiezione do domu małego dziecka w Wałbrzychu. W tym samym czasie policjanci szukali matki dzieci. Dysponowali numerem telefonu kobiety. W wyniku poszukiwań po kilkunastu godzinach kobieta przyszła na komisariat. Była nietrzeźwa, przeprowadzone badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Została zatrzymana w policyjnym areszcie.

Za tego typu przestępstwo, stworzenie realnego zagrożenia dla życia i zdrowia dzieci grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony
Polska Policja