Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z siekierą na policjantów

Data publikacji 03.11.2008

Kryminalni ze starogardzkiej komendy zatrzymali 29-letniego Bartosza W. , który z siekierą napadł na legitymujących go policjantów. Teraz mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Wieczorem kryminalni ze Starogardu na ul. Jagiełły zauważyli mężczyznę, który niósł siekierę. Postanowili go wylegitymować. W pewnej chwili mężczyzna zamachnął się siekierą w kierunku interweniującego policjanta. Gdy ten odsunął się kolejny cios miał dosięgnąć jego kolegę. Policjanci starali się uspokoić mężczyznę, jednak ten był nadal agresywny. Sytuacja stawała się coraz bardziej napięta, a mężczyzna nadal wymachiwał siekierą. Jeden z policjantów wykorzystując odpowiedni moment, złapał za rękojeść i odebrał napastnikowi siekierę. Krewki mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Jego dane ustalono dopiero na komendzie, okazało się, że to 29-letni Bartosz W. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało prawie 2 promile.

Zatrzymany mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem - grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policja wystąpiła w tej sprawie do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec Bartosza W. dozoru policyjnego.

 

Powrót na górę strony
Polska Policja