Potrącił policjanta - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącił policjanta

Data publikacji 03.11.2008

Jak niebezpieczna jest policyjna służba może świadczyć przypadek z terenu gminy Iłża w powiecie radomskim. Podczas pościgu za nietrzeźwym kierowcą jeden z policjantów doznał urazu nogi, jednak mimo tego funkcjonariusze nie poddali się i dalej ścigali uciekającego kierowcę. Jak się okazało mężczyzna był pijany.

W niedzielę wieczorem w Jasieńcu Dolnym iłżeccy policjanci chcieli zatrzymać do kontroli daewoo. Kierowca jednak nie zatrzymał się, tylko pojechał dalej. Funkcjonariusze podjęli pościg za uciekającym kierowcą. Po drodze kierujący autem zatrzymał się i wypuścił z auta pasażerkę. Jeden z policjantów podbiegł do samochodu, ale wtedy jego kierowca nagle ruszył i uderzył policjanta pojazdem i niezamkniętymi drzwiami od strony pasażera. Policjant doznał urazu nogi, jednak funkcjonariusze nie poddali się i podjęli dalszy pościg. W miejskości Małyszyn daewoo wjechało do rowu i przejechało przez skarpę. Kierowca wjechał w las, a tam porzucił auto i zaczął dalej uciekać. Po krótkiej pogoni został zatrzymany.

33-latek, miał 0,53 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Decyzją lekarza z uwagi na powierzchowne obrażenia twarzy, których doznał na skutych wjechania do rowu, został hospitalizowany w szpitalu w Iłży. Pojazd zabezpieczono na parkingu.
 

Powrót na górę strony
Polska Policja