Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakowali kijami bejsbolowym

Data publikacji 03.11.2008

Policjanci zatrzymali pięciu młodych mężczyzn, którzy z kijami bejsbolowymi napadli na dwóch mieszkańców pow. kraśnickiego. Bandyci bijąc kijami bejsbolowymi skradli telefon komórkowy i papierosy. Następnego dnia czterech napastników było w rękach Policji. Dziś dołączył do nich piąty z bandytów. Za rozbój grozi im kara do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w sobotę w miejscowości Rzeczyca Ziemiańska około 22.00. Jak ustalili policjanci drogą szło dwóch braci w wieku 15 i 19 lat. W pewnym momencie zatrzymało się przy nich audi. Z pojazdu wysiadło pięciu młodych mężczyzn z kijami bejsbolowymi w ręku. Napastnicy rzucili się na nich bijąc po plecach. Starszemu z braci zabrali telefon komórkowy i papierosy. Bandyci z powrotem wsiedli do samochodu i uciekli.

Poszkodowani mężczyźni powiadomili o napadzie Policję podając rysopisy sprawców i opis auta, którym się poruszali. Już następnego dnia czterech z nich znalazło się w rękach policjantów z posterunku Policji w Trzydniku Dużym. To 19-letni Kamil B., 19-letni Damian T., 18-letni Andrzej T. - mieszkańcy gminy Trzydnik Duży oraz 20-letni Krzysztof S. z gm. Gościeradów. W trakcie przeszukania ich miejsc zamieszkania policjanci odnaleźli zrabowany telefon. Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu kraśnickiej komendy. Dzisiaj rano policjanci zatrzymali piątego z bandytów – 18-letniego Bartłomieja L. mieszkańca gm. Trzydnik Duży, który dołączył do swoich kolegów.

Za rozbój grozi wszystkim kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony
Polska Policja