Wpadł europrzemytnik - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł europrzemytnik

Data publikacji 04.11.2008

Policjanci CBŚ zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania, który zajmował się przemytem papierosów. Szacuje się, że tylko w ciągu trzech miesięcy przestępca mógł przemycić nawet 4 miliony sztuk nielegalnych papierosów. Jego zatrzymanie możliwe było dzięki Systemowi Informacyjnemu Schengen, który wskazał go jako osobę poszukiwaną przez niemiecką prokuraturę.

Jacek B. wpadł w ręce agentów CBŚ na terenie powiatu bielskiego. Był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez niemiecką prokuraturę w Essen za nielegalny obrót wyrobami tytoniowymi. Jego zatrzymanie było możliwe dzięki współpracy pomiędzy organami ścigania różnych krajów.

Mężczyzna prowadził przestępczą działalność na dużą skalę od kilku lat, koncentrując się na organizacji przemytu markowych papierosów z Ukrainy do Polski, a następnie na ich transporcie do Niemiec i innych krajów Europy Zachodniej.

Wstępnie oszacowano, że tylko w okresie od maja do lipca tego roku, zatrzymany brał udział w przemycie prawie 4 milionów sztuk papierosów, powodując uszczuplenie podatkowe w wysokości ponad pół miliona euro na szkodę Republiki Federalnej Niemiec.

Przemytnik został już tymczasowo aresztowany przez sąd i oczekuje na ekstradycję.
 

Powrót na górę strony
Polska Policja