Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podczas libacji okradli kolegę

Data publikacji 04.11.2008

8,5 tys. złotych stracił mieszkaniec Wołomina. Męzczyzna został okradziony przez dwóch rzekomych kolegów, którzy wcześniej przyszli do jego mieszkania i zaproponowali biesiadę przy alkoholu. "Goście" pobili Jana L., a następnie skradli mu portfel z pieniędzmi. Złodzieje zostali zatrzymani. Policjanci z Wołomina znaleźli przy nich część skradzionych pieniędzy. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia.

Jak ustalili policjanci, do zdarzenia doszło w późnych godzinach popołudniowych. Poszkodowany wpuścił do swojego mieszkania znanych sobie mężczyzn w wieku 48 i 53 lat. "Goście" zażądali od niego, aby ugościł ich alkoholem. Kiedy Jan L. wszedł do pokoju ze szklankami na alkohol, rzucili się na niego i zabrali mu portfel z oszczędnościami.

Okradziony niezwłocznie zgłosił kradzież w miejscowej komendzie. Policjanci razem z poszkodowanym wyruszyli na poszukiwania złodziei. Sprawcy rozboju zostali zatrzymani na ul. Warszawskiej. Okazali się nimi Marek D. i Piotr M. z Wołomina. Złodzieje zostali osadzeni w policyjnej izbie zatrzymań. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nich część skradzionych wcześniej pieniędzy. Za rozbój grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Poszkodowany Jan L. nie odniósł żadnych obrażeń.
 

Powrót na górę strony
Polska Policja