Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ełcki policjant w kadrze narodowej

Data publikacji 04.11.2008

Policjant z komendy powiatowej Policji w Ełku został powołany do kadry narodowej. Adam Jankowski 13 grudnia tego roku wystartuje w Mistrzostwach Polski Wietnamskich Sztuk Walki. Możliwe, że wiosną 2009 r. będziemy śledzić jego zmagania na Mistrzostwach Świata Viet Vo Dao w Wietnamie.

Policjant z komendy powiatowej Policji w Ełku Adam Jankowski został powołany do kadry narodowej. Obecnie pracuje w sekcji prewencji i ruchu drogowego KPP w Ełku. Od 9 lat trenuje wietnamską sztukę walki Viet Vo Dao. To bardzo trudna i widowiskowa dyscyplina sportowa.

Jej mottem jest "Być silnym aby być pożytecznym". Policjant karierę sportową zaczynał w Ełckiej Sekcji Viet Vo Dao. Pierwsze sukcesy odnosił już jako junior w 2002r. Na II Otwartych Mistrzostwach Polski Viet Vo Dao zdobył srebro w kategorii DON CHAN (nożyce). Dalsze sukcesy odnosił już jako senior, a ma ich niemało:

- w 2004r. na III Otwartych Mistrzostwach Polski Viet Vo Dao zdobył srebrny medal w kat. Quyen (walka z cieniem) i brązowy w kat. SONG LUYEN (układ walki);

- w 2006r. na IV Otwartych Mistrzostwach Polski Viet Vo Dao zdobył złoty medal w kat. VAT (zapasy) i srebrny w kat. SONG DAO (full contact) do 80kg;

- w 2007r. na V Otwartych Mistrzostwach Polski Viet Vo Dao zdobył złoty medal w kat. SONG DAO ( full contact) do 75kg, złoty medal w kat. DON CHAN (nożyce) I srebrny w kat. VAT (zapasy) do 76kg;

- w 2008r. na Otwartych Mistrzostwach Polski Chi Vat (zapasy) zdobył złoty medal w kat. Open i srebrny w kat. Do 85kg.

Podczas tych ostatnich Mistrzostw Polski Chi Vat otrzymał czarny pas z rąk samego mistrza Viet Vo Dao. Opłaciły się lata pracy i pot wylany na treningach, bo w tym roku władze Związku Sportowego Viet Vo Dao powołały go do kadry narodowej. Nasz sportowiec, aby utrzymać swoją wspaniałą formę pływa, biega oraz korzysta regularnie z siłowni. Oprócz tego studiuje na I roku Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku.

Jak mówi nabyte umiejętności sportowe przydają się w codziennym pełnieniu służby. Adam Jankowski 13 grudnia tego roku wystartuje w Mistrzostwach Polski Wietnamskich Sztuk Walki. To jak się tam zaprezentuje zadecyduje o jego występie na Mistrzostwach Świata Viet Vo Dao w Wietnamie wiosną 2009 roku. Trzymamy kciuki.

Powrót na górę strony
Polska Policja