Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podpalacza

Data publikacji 05.11.2008

Policjanci z Ulhówka zatrzymali sprawcę pożaru, do jakiego doszło wczoraj w nocy w miejscowości Hubinek. Ogień strawił drewnianą wiatę, w której składowana była słoma i sprzęt rolniczy. Straty wyniosły ponad 20 tys. złotych. Podpalaczem okazał się 24-letni Wojciech C. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

We wtorek nad ranem policjanci otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Hubinek w gm. Ulhówek doszło do pożaru. Spaleniu uległa drewniana wiata, w której składowana była sprasowana w kostki słoma i przechowywany był sprzęt rolniczy. Na szczęście szybka akcja gaśnicza zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia na znajdujące się w pobliżu inne zabudowania gospodarcze i mieszkalne. Pokrzywdzony właściciel wycenił straty na kwotę około 20 tys. złotych.

Dzielnicowi z Ulhówka ustalili, że pożar nastąpił w wyniku podpalenia. Nie trzeba było długo czekać na ustalenie sprawcy. Wczoraj policjanci zatrzymali 24-letniego Wojciecha C., mieszkańca tej samej miejscowości. Mężczyzna przyznał się do winy. Jak się okazało, motywem jego działania była złość, jaką żywił do właścicieli spalonej wiaty. Przyznał się, że do podpalenia użył jedynie zapalniczki gazowej, którą podpalił składowaną słomę.

24-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

Powrót na górę strony
Polska Policja