Okazja czyni złodzieja - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Okazja czyni złodzieja

Data publikacji 05.11.2008

Skarżyscy policjanci zatrzymali czterech chłopców w wieku 13-16 lat, którzy ukradli elektronarzędzia z remontowanego jednorodzinnego domu.

Jak wynika z ustaleń policjantów w poniedziałkowe popołudnie czterech chłopców idących w kierunku cmentarza drogą prowadzącą obok niezamieszkałego domu przypadkowo "wpadła" na drzwi wejściowe budynku. Ku ich zdziwieniu drzwi otworzyły się. Młodzieńcza ciekawość była na tyle silna, że chłopcy postanowili skorzystać z okazji i zobaczyć co jest w środku. Z domu wynieśli elektronarzędzia o wartości 1100 złotych i ukryli je w piwnicy należącej do opiekunów jednego z nich.

Następnego dnia chłopcy postanowili wrócić do miejsca kradzieży i zabrać jeszcze kilka "przydatnych" im rzeczy. Tym razem mieli pecha. Zauważył ich sąsiad, który ujął jednego z młodocianych złodziei i o wszystkim zawiadomił policję. Pozostałą trójkę małoletnich sprawców kilka minut później zatrzymali skarżyscy policjanci.

Stróże prawa odzyskali całość skradzionego mienia, które wróciło już do rąk prawowitych właścicieli. Chłopcy za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem rodzinnym.

Powrót na górę strony
Polska Policja