Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozprowadzał narkotyki współpracując z nieletnimi

Data publikacji 05.11.2008

Kolejnego narkotykowego dilera zatrzymali policjanci z Kalisza. 19-latek do rozprowadzania narkotyków wykorzystywał młodszych kolegów - 12 i 15 latka. Nieletni środki odurzające sprzedawali uczniom kaliskich szkół. Zatrzymanemu grozi kara nawet 10 lat więzienia, 12 i 15-latek staną przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Od kilku tygodni policjanci prewencji rozpracowywali grupę młodych ludzi zajmujących się rozprowadzaniem narkotyków wśród rówieśników w szkołach. Podczas prowadzonego postępowania policjanci wpadli na trop 19-latka, który był głównym przywódcą grupy. Mężczyzna „towar” przekazywał dwóm chłopakom w wieku 12 i 15 lat. Ci natomiast narkotyki odpłatnie rozprowadzali wśród uczniów kaliskich szkół podstawowych i gimnazjów.

Jak ustalili funkcjonariusze takich przypadków było co najmniej 15, a "klientami" była młodzież w wieku 12 do 15 lat.

Podczas przeszukania wynajmowanego przez 19-latka mieszkania policjanci znaleźli marihuanę, amunicję ostrą do broni palnej oraz szklane lufki i fajki wodne. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci ustalają czy również inne osoby brały udział w narkotykowym procederze.

O konsekwencjach jakie poniosą nieletni za sprzedawanie narkotyków zdecyduje sąd rodzinny, natomiast 19-latkowi grozi kara 10 lat więzienia.

 

Powrót na górę strony
Polska Policja