Włamywacze pod kluczem - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze pod kluczem

Data publikacji 05.11.2008

Wałbrzyscy policjanci ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o włamania do różnych obiektów na terenie Dolnego Śląska. Sprawcy działali od sierpnia do października br. a straty jakie spowodowali swoją przestępczą działalnością oszacowano na łączną kwotę ponad 160 tys. złotych. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu Policji I w Wałbrzychu ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn, w wieku od 26 do 27 lat, podejrzanych o włamanie do sklepu komputerowego mieszczącego się w jednym z hipermarketów w mieście.

Policjanci udowodnili zatrzymanym popełnienie wielu innych poważnych przestępstw kryminalnych, między innymi napadów rabunkowych i włamań. Jak ustalili grupa działała od sierpnia do października 2008 roku na terenie całego województwa dolnośląskiego powodując straty sięgające ponad 160 tys. złotych. W mieszkaniach podejrzanych policjanci znaleźli atrapy broni - pistoletu i strzelby gładkolufowej, kominiarki, rękawice i łomy, które najprawdopodobniej wykorzystywane były przez sprawców w przestępczym procederze.

Wszyscy trzej zatrzymani, decyzja sądu trafili na trzy miesiące do aresztu. Za przestępstwa, których się dopuścili grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony
Polska Policja