Znakowanie z efektami - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Znakowanie z efektami

Data publikacji 05.11.2008

Skradziony rower trafił do właściciela dzięki temu, że był wcześniej oznakowany. Już blisko 1500 takich jednośladów znajduje się w policyjnej bazie.

Policjanci z KP 3 w Radomiu zatrzymali na ul. Wolanowskiej 22-latka, którego podejrzewano o dwa rozboje mające miejsce kilka dni temu. Po zatrzymaniu mężczyzny przeszukano jego mieszkanie oraz pomieszczenia gospodarcze. W piwnicy odnaleziono rower kross, na ramie którego była charakterystyczna policyjna nalepka i nadany numer. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie policjanci ustalili, do kogo rower należy i został tej osobie zwrócony.

22-latka osadzono w Policyjnych Pomieszczeniach dla Osób Zatrzymanych. Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut dokonania dwóch rozbojów, a sąd aresztował go tymczasowo na dwa miesiące. Policjanci z "trójki" wyjaśniają jak mężczyzna wszedł w posiadanie roweru, którego kradzież zgłoszona była kilka tygodni wcześniej.

Akcja "Oznakuj swój rower", trwa na Mazowszu od 4 lat. Policjanci z Radomia do znakowania jednośladów wykorzystują engrawery przekazane przez Mazowiecką Komendę Policji oraz Stowarzyszenie "Bezpieczne Miasto", a całą akcję wspiera firma ubezpieczeniowa UNIQA. Do tej pory na terenie regionu radomskiego oznakowanych zostało blisko 1500 jednośladów, z czego w tym roku 263. Ze względu na małe zainteresowanie w okresie jesienno-zimowym akcja jest wstrzymywana, a wznawiana wczesną wiosną. Policjanci znakowali rowery na wszelkiego rodzaju akcjach, a także co tydzień w komendzie. Dzięki temu, że rower był oznakowany udało się od razu ustalić właściciela i przekazać mu własność.

Powrót na górę strony
Polska Policja