Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli rodzinie zabytkowe maglownice

Data publikacji 05.11.2008

Dwie zabytkowe maglownice z 1850 roku padły łupem złodziei. Jak się okazało przedmioty należące do mieszkanki Hrubieszowa skradł jej brat ze swoim synem. Mężczyźni zostali zatrzymani. Za kradzież grozi im kara do 5 lat więzienia.

Wczoraj po południu 56-letnia mieszkanka Hrubieszowa zgłosiła na Policję, że zostały jej skradzione dwie maglownice. Powiedziała, że są to zabytkowe przedmioty, pochodzące z 19. wieku. Według jej relacji trzymała je na strychu swojego domu. Jak twierdziła zawsze strych zamykała na kłódkę.

Policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili sprawców kradzieży maglownic. Okazał się nim brat pokrzywdzonej i jego syn. Jak się okazało, mężczyźni wykorzystując chwilową nieobecność właścicielki domu weszli do środka i skradli zabytkowe maglownice, wynosząc je w torbach.

Jak się okazało, ojciec z synem wiedzieli o tym, że skradzione przez nich łupy mogą mieć dużą wartość , gdyż właścicielka niedawno zrobiła ich wycenę.

W związku z tym, że pokrzywdzona kobieta złożyła zawiadomienie w tej sprawie, mężczyznom za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają wartość zabytkowych przedmiotów.

 

Powrót na górę strony
Polska Policja