Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł dwukrotnie z repliką broni na sklepy spożywcze

Data publikacji 05.11.2008

Kryminalni z Wrześni zatrzymali 22-letniego Jakuba S. z Czerniejewa (pow. Gniezno), który w październiku tego roku, grożąc ekspedientkom repliką broni dwukrotnie napadł na sklepy spożywcze. Mężczyzna ukradł wtedy ponad 3 tys. złotych . Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Policjanci zatrzymali bandytę na dworcu kolejowym, kiedy wsiadał do pociągu. Był kompletnie zaskoczony, na pewno nie spodziewał się tak szybkiej akcji wrzesińskich policjantów. Mężczyzna ten dwukrotnie w październiku w Nekli i Psarach Małych wieczorem wbiegł do sklepów spożywczych i pistoletem pneumatycznym, podobnym do prawdziwego pistoletu sterroryzował ekspedientki żądając wydania pieniędzy. Ze sklepów tych zrabował ponad 3 tysiące zł. W trakcie napadu zawsze miał na twarzy założoną kominiarkę.

Kryminalni z Wrześni mieli nie lada twardy orzech do zgryzienia. Założona kominiarka na głowie bandyty, brak świadków samego napadu nie wróżyły szybkiego rozwiązania zagadki. Śledczy po dwóch tygodniach bardzo drobiazgowych analiz tych zdarzeń ustalili jego sprawcę. Okazał się nim wcześniej nie karany 22-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego . Jakub S. Wczoraj decyzją sądu został aresztowany na 2 miesiące.

Policjanci z Wrześni analizują podobne zdarzenia w innych miejscach Wielkopolski i ewentualny w nich udział zatrzymanego Jakuba S. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi mu do 12 lat więzienia.

 

Powrót na górę strony
Polska Policja