Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany trzema listami gończymi zatrzymany

Data publikacji 05.11.2008

Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego i wydziału kryminalnego KWP w Kielcach oraz funkcjonariusze z KMP w Kielcach zatrzymali 30-letniego mieszkańca miasta poszukiwanego 3 listami gończymi. Mężczyzna od trzech lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Jak wynika z ustaleń policjantów zamieszany jest on w sprawę kradzieży maszyn budowlanych o znacznej wartości do jakich doszło na terenie Francji i Polski. Policjanci do tej pory odzyskali sprzęt o wartości ponad 600 tysięcy złotych i zatrzymali w sumie 9 osób.

Mimo że zatrzymany mężczyzna często "zmieniał" swoją tożsamość wczoraj po południu w jednej z podkieleckich miejscowości wpadł w ręce policjantów. Za 30-latnim mieszkańcem Kielc w ciągu trzech lat wymiar sprawiedliwości wystawił w sumie trzy listy gończe. Dwa z nich wystawione były przez Sąd Rejonowy w Kielcach w związku z wyrokami jakie ciążą na 30-latku za uszkodzenie ciała oraz za jadę pod wpływem alkoholu oraz niestosowanie się do wyroku sądowego. Za te przestępstwa zatrzymany spędzi za kratkami ponad trzy lata.


Kolejny z dokumentów, wystawiony przez Prokuratora Okręgowego w Kiecach, związany był ze sprawą, nad którą śledczy pracują od lutego tego roku. Jak wynika z ustaleń policjantów zatrzymany mężczyzna zamieszany jest w sprawę kradzieży sprzętu budowlanego o znacznej wartości. Najprawdopodobniej brał on udział w procederze legalizacji skradzionych maszyn. Do tej pory policjanci odzyskali sprzęt o wartości ponad 600 tysięcy złotych i zatrzymali w sumie 9 osób.

Dzisiaj 30-latek zostanie doprowadzony do prokuratury. Tym razem może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są dalsze zatrzymania.

 

Powrót na górę strony
Polska Policja