Rozbita grupa oszustów - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa oszustów

Data publikacji 06.11.2008

Założyli fikcyjną firmę tylko po to, by wyłudzić towar na przedłużony termin płatności. Po transakcji likwidowali siedzibę spółki i znikali. Towar sprzedawali. Niewykluczone, że działali tak od co najmniej kilku miesięcy. Dwóch mężczyzn i kobietę zatrzymali stołeczni policjanci w związku z oszustwem na szkodę firmy zajmującej się dystrybucją oprogramowania komputerowego. Znani Policji członkowie grupy są teraz pod policyjnym dozorem, mają też zakaz opuszczania kraju.

Od kilku miesięcy policjanci z KSP prowadzili pod nadzorem prokuratury sprawę oszustwa na szkodę firmy dystrybuującej oprogramowanie komputerowe. Jak wynikało z materiałów zgromadzonych w trakcie postępowania, sprawcy założyli fikcyjną firmę i pod pozorem legalnie prowadzonej działalności próbowali wyłudzić towar ze  spółki. Przedstawicieli firmy zapewniali, że zapłacą za oprogramowanie komputerowe korzystając z przedłużonego terminu płatności. Jednak po odebraniu towaru, zlikwidowali firmę i sprzedali towar warty 232 tys. złotych.

Stołeczni policjanci ustalili osoby należące do grupy oszustów. Jak się okazało, cała trójka już w przeszłości wchodziła w konflikt z prawem. Notowani byli za przestępstwa kryminalne i oszustwa gospodarcze. Funkcjonariusze zatrzymali 33-letniego Marcina T., 31-letnią Martę W. i 31-letniego Stanisława Ś.

Sprawców doprowadzono do prokuratury. Tam usłyszeli zarzuty wyłudzenia mienia znacznej wartości. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec nich policyjnego dozoru. Mają też zakaz opuszczania kraju. Dodatkowo na mieniu Marty W. ustanowiono zabezpieczenie majątkowe (zajęto peugeota 307 wartego około 25 tys. złotych). Zastosowano również poręczenie majątkowe w kwocie 80 tys. złotych wobec Stanisława Ś.

Sprawa jest rozwojowa, planowane są dalsze zatrzymania.

Powrót na górę strony
Polska Policja