Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uprawiał i sprzedawał marihuanę

Data publikacji 06.11.2008

W mieszkaniu magazyn narkotyków, a na posesji poza Warszawą plantację marihuany odkryli policjanci Centralnego Biura Śledczego i funkcjonariusze komendy stołecznej Policji. Wszystko wskazuje na to, że 36-letni Szymon G. od dłuższego czasu zajmował się uprawą i sprzedażą narkotyków. Teraz sąd zdecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu.

Funkcjonariusze warszawskiego zarządu CBŚ wraz z funkcjonariuszami KSP od dłuższego czasu prowadzą działania wymierzone w przestępców narkotykowych z Mazowsza. W toku tych działań policjanci zdobyli informacje, że na Targówku mieszka mężczyzna, który zajmuje się uprawą i sprzedażą marihuany.

Funkcjonariusze wiedzieli, że tylko dokładnie zaplanowane działania mogą doprowadzić do zabezpieczenia dowodów przestępstwa. Policjanci analizując każdy ślad w sprawie, ustalili, że na terenie jednego z ościennych województw znajduje się plantacja marihuany należąca do podejrzanego mężczyzny. Ustalili też, że w ostatnich dniach mężczyzna ten przywiózł do Warszawy znaczną ilość narkotyku.

Policjanci przystąpili do realizacji sprawy. Najpierw weszli do mieszkania na Targówku, w którym mieszkał diler. 36-letni Szymon G. był bardzo zaskoczony widokiem policyjnych legitymacji. W trakcie przeszukania mieszkania zabezpieczono w środku kilogram marihuany - częściowo już przygotowanej do sprzedaży. Następnie policjanci weszli na teren posesji, gdzie znajdowała się plantacja należąca do mężczyzny. Tam z kolei zabezpieczono dziesiątki krzaków już gotowych do zbioru.

Po zgromadzeniu materiałów policjanci skierowali do prokuratury wniosek o tymczasowe aresztowanie dilera. Dzięki działaniom policjantów zabezpieczone narkotyki nie trafią do dzieci i młodzieży warszawskich szkół.

 

Film Uprawiał i sprzedawał marihuanę


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Uprawiał i sprzedawał marihuanę (format flv - rozmiar 1.66 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja