Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Cudzoziemki próbowały wyłudzić kredyt

Data publikacji 06.11.2008

Policjanci z KSP zatrzymali w jednym z banków dwie kobiety. 41-letnia Kim Chi V. i towarzysząca jej 31-letnia Thanh Ha N. chciały wyłudzić 80 tys. zł. Do złożonego wniosku kredytowego kobieta dołączyła sfałszowane dokumenty. Funkcjonariusze zabezpieczyli również 100 tys. zł oraz dokumenty bankowe w mieszkaniu jednej z nich. Teraz policjanci sprawdzają w ilu innych bankach kobiety wyłudziły kredyty.

Zatrzymane kobiety, posługując się sfałszowanymi dokumentami o zarobkach i zatrudnieniu chciały uzyskać kredyt w wysokości 80 tys. zł. Cała sprawa wyszła na jaw, gdy pracownicy banku weryfikujący dokumenty kredytowe doszukali się w nich nieprawidłowości, o których powiadomili Policję. Obie zostały zatrzymane w jednym z banków na terenie Śródmieścia w chwili, gdy pojawiły się po odbiór pieniądzy. Funkcjonariusze ustalili, że jedna z Wietnamek zawyżyła 10-krotnie sumę osiąganych przez siebie zarobków. Dodatkowo w mieszkaniu Thanh Ha N. policjanci zabezpieczyli również 100 tys. zł. i dokumenty bankowe.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że zatrzymane kobiety mogły już wcześniej składać sfałszowane dokumenty w innych bankach na podstawie, których mogły
wyłudzić kredyty. Najprawdopodobniej odpowiedzą za posłużenie się sfałszowanymi dokumentami w celu uzyskania kredytu. Grozi za to do 8 lat więzienia.

Powrót na górę strony
Polska Policja