Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy napadu na stację paliw zatrzymani (aktl.)

Data publikacji 06.11.2008

Przy wykorzystaniu najnowocześniejszej techniki operacyjnej policjanci zlokalizowali dwóch sprawców napadu na stację paliw w Wąwelnie. Obydwaj po napadzie ukrywali się u rodziny w województwie lubelskim. Podczas przeszukania mieszkań, policjanci znaleźli pistolet startowy sępoleńscy amunicją. Jeszcze dziś zapadnie decyzja o tymczasowym aresztowaniu sprawców.

Dzisiaj sępoleńscy policjanci doprowadzą do Sądu Rejonowego w Tucholi dwóch mężczyzn (l.21 i 27) podejrzanych o dokonanie napadu rabunkowego na stację paliw w Wąwelnie. Do przestępstwa doszło w ubiegłym tygodniu (27 października) w godzinach popołudniowych. Zamaskowani sprawcy przedmiotem przypominającym broń sterroryzowali pracownika stacji i zmusili go do wydania pieniędzy, po czym odjechali oplem kadetem, który porzucili i podpalili przesiadając się do skody favorit. To auto również porzucili. Od samego początku nad ustaleniem sprawców pracowali kryminalni z Bydgoszczy i Sępólna Krajeńskiego. Przy wykorzystaniu najnowocześniejszej techniki operacyjnej obydwaj mężczyźni zostali zlokalizowani w województwie lubelskim. Po napadzie ukryli się w miejscowości Łopiennik w gminie Borzechów u rodziny jednego z nich. Zostali zatrzymani wczoraj (5 listopada) i jeszcze tego samego dnia przekonwojowani do policyjnego aresztu w Sępólnie Krajeńskim.

Podczas przeszukania mieszkania, w którym przebywali, policjanci zabezpieczyli pistolet startowy typu Rewolwer z amunicją. Policjanci prowadzący sprawę napadu na stację paliw w Wąwelnie i nadzorujący ją prokurator będą wnioskować do sądu o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych sprawców.


Za napad rabunkowy z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Dzisiaj sędzia Sądu Rejonowego w Tucholi aresztował tymczasowo na 3 miesiące sprawców (l.21 i 27) napadu rabunkowego na stację paliw w Wąwelnie w gminie Sośno.

Powrót na górę strony
Polska Policja