Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywali się do jubilerów i lombardów

Data publikacji 06.11.2008

Policjanci z Katowic zakończyli śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej włamywaczy. Sprawcy mają na koncie kilkadziesiąt włamań do różnych placówek na terenie Śląska. Akt oskarżenia w tej sprawie objął 9 podejrzanych, którym przedstawiono 214 zarzutów. Grozi im teraz nawet 10 lat więzienia.

 Funkcjonariusze ustalili, że włamywacze trzykrotnie okradli bankomaty i podjęli 12 nieudanych prób włamań do tych urządzeń. Skradli z nich ponad 440 tys. złotych. Okazało się również, że przestępcy 53 razy włamali się także do zakładów i pracowni jubilerskich, lombardów i innych placówek handlowych.

 
Funkcjonariuszom na kontach bankowych należących do przestępców zabezpieczyli blisko 95 tys. złotych i ponad 10 tys. euro. Policjanci odzyskali też 1,5 kilograma wyrobów jubilerskich, które zwrócono już poszkodowanym. Dziewięciu mężczyzn, mieszkańców Sosnowca i Dąbrowy Górniczej, zostało już tymczasowo aresztowanych. Teraz staną przed sądem. Za te przestępstwa grozi im kara nawet do 10 lat więzienia.
Powrót na górę strony
Polska Policja