Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca tira jechał z 4 promilami

Data publikacji 07.11.2008

Dolnośląscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował ciężarówką mając 4 promile alkoholu w organizmie. Dyżurny lubińskiej policji został telefonicznie poinformowany przez jednego z kierowców o ujęciu przez niego nietrzeźwego kierowcy. Tymczasem wczoraj około godziny 7:10, policjanci świnoujskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego lexusem, który tuż przed kontrolą zamienił się miejscami z pasażerką, by uniknąć badania trzeźwości.

Dzwoniący oświadczył, że podczas pokonywania przez niego trasy Ścinawa - Lisowice, jadąca z naprzeciwka całą szerokością drogi ciężarówka, zmusiła go do ucieczki na pobocze. Mężczyzna zawrócił i ruszył w skuteczny pościg za piratem drogowym. Po otrzymaniu tej informacji dyżurny niezwłocznie wysłał na miejsce patrol policji. W wyniku przeprowadzonego przez funkcjonariuszy badania okazało się, że ujęty, 28-letni kierowca ciężarówki ma 4 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali go i umieścili w policyjnym areszcie.

Dzięki zaangażowaniu mężczyzny, który ujął nietrzeźwego kierowcę, być może udało się uniknąć tragedii, w której mogły ucierpieć inne osoby. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.


Tymczasem policjanci ze Szczecina kontrolowali samochody kolejno opuszczające terminal promowy. Kiedy policjant zbliżał się do lexusa zauważył, że kierujący nim mężczyzna zamienia się miejscami z pasażerką. Kobieta zapytana o powód tej zamiany stwierdziła, że kierujący mężczyzna jechał tylko przez chwilę. 41-letniego Adama G. poddano badaniu trzeźwości. Mieszkaniec Krakowa miał 0,52 promila alkoholu. W trakcie kontroli okazało się także, że nie posiada on przy sobie dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdem. Mężczyznę zatrzymano. Odpowie on przed świnoujskim sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz za brak prawa jazdy podczas kontroli drogowej.

Powrót na górę strony
Polska Policja