Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W "Trzeźwy poranek" 4 nietrzeźwych

Data publikacji 07.11.2008

284 kontrole i zatrzymanych 4 nietrzeźwych kierowców - to efekt akcji "Trzeźwy poranek" przeprowadzonej dzisiaj miedzy 7:00 a 9:00 na ul. Przyczółkowej, Ordona, Estrady, Płochocińskiej i Modlińskiej. Zatrzymani kierowcy mieli od 0,46 do 0,64 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swój brak odpowiedzialności poniosą konsekwencje karne.

Dzisiaj od wczesnych godzin rannych policjanci wydziału ruchu drogowego KSP przeprowadzali kontrolę w ramach akcji "Trzeźwy poranek". Sprawdzali trzeźwość kierujących na ul. Przyczółkowej, Ordona, Estrady, Płochocińskiej i Modlińskiej.

W ciągu dwóch godzin policjanci skontrolowali 284 kierowców. Wśród nich czterech było nietrzeźwych. Dwóch popełniło wykroczenie, a dwóch przestępstwo. 34-letni Krzysztof M. prowadząc skodę felicję miał 0,48 promila, 53-letni Zbigniew P. z forda transita - 0,46 promila, z kolei 57-letni Jerzy R. jadący mercedesem miał 0,64 promila, a 31-letni Mariusz Z. z fiata uno kierował mając 0,58 promila alkoholu w organizmie. Teraz cała czwórka będzie musiała odpowiedzieć za naruszenie przepisów.

Przypominamy, że celem prowadzonej od wielu miesięcy akcji "Trzeźwy poranek" jest wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu. Stołeczni policjanci w wybranych dniach tygodnia, we wczesnych godzinach rannych, podczas oczekiwania na zmianę świateł, przeprowadzają w Warszawie zmasowane kontrole trzeźwości kierowców.
 

Powrót na górę strony
Polska Policja