Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali wyłudzić kredyt

Data publikacji 07.11.2008

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców spod Kielc w wieku 30 i 41 lat, którzy na podstawie sfałszowanych zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach próbowali wyłudzić kredyt w wysokości 15 tysięcy złotych. Chwilę później dołączył do nich 42-letni właściciel jednoosobowej firmy usługowej. Mężczyzna ten wystawiał oszustom sfałszowane zaświadczenia.

Policjanci z Kielc zatrzymali dwóch braci zainteresowanych pozyskaniem kredytu w momencie, kiedy przyszli odebrać gotówkę. Z ustaleń śledczych wynika, że dwaj mężczyźni na podstawie sfałszowanych zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach próbowali wyłudzić kredyt w wysokości 15 tysięcy złotych. Po niespełna godzinie dołączył do nich 42–letni właściciel jednej z podkieleckich firm usługowych, który wystawił im nieprawdziwe dokumenty.

Za tę usługę nieuczciwi kredytobiorcy mieli otrzymać od niego 10 proc. wartości uzyskanego kredytu. Ponadto okazało się, że jeden z braci niespełna miesiąc temu w podobny sposób wyłudził z innego banku kredyt w wysokości 20 tysięcy złotych. „Gospodarny” przedsiębiorca tłumaczył policjantom, że dzięki uzyskanej w ten sposób gotówce, miał spłacić wcześniej zaciągnięte zobowiązania finansowe. Dzisiaj wszyscy będą doprowadzani do prokuratury. Może im grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony
Polska Policja