Odpowie za oszustwo - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za oszustwo

Data publikacji 07.11.2008

Policjanci zatrzymali 41-letniego obywatela Danii, który podając się za kogoś kim nie był, wyłudził od poznanej kobiety ponad 36 tysięcy złotych. Mężczyzna odpowie za oszustwo. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Sprawa miała swój początek kilka tygodni temu, kiedy w jednej z restauracji 41-latek poznał pewną panią – mieszkankę Poznania. „Nieznajomy” przedstawił się wówczas jako żołnierz, który wrócił z misji w Iraku. Prawdopodobnie mężczyzna w ten właśnie sposób, chciał wzbudzić u kobiety jeszcze większą sympatię i zaufanie.

Na efekty nowej znajomości nie trzeba było długo czekać. 41-latek powiedział swojej przyjaciółce, że otrzymał bardzo korzystną ofertę kupna działki w okolicach Antoninka, jednak nie ma przy sobie wystarczającej gotówki. Poprosił więc kobietę o pożyczkę około 36 tysięcy złotych. Pokrzywdzona dysponowała jedynie połową sumy, a drugą część pieniędzy zdobyła od swojej koleżanki.

W chwili kiedy obie panie zorientowały się, że mogły zostać oszukane zgłosiły się na policję.
Obywatel Danii został zatrzymany w centrum miasta. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami, mężczyzna nie przyznawał się do winy, tłumacząc, że nie miał złych zamiarów i tak naprawdę nie chciał nikogo oszukać.

Policjanci odzyskali ponad 30 tysięcy złotych z wyłudzonej od kobiety kwoty

Mężczyzna odpowie za oszustwo. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu 41-latek trafił na trzy miesiące do aresztu.

 

Powrót na górę strony
Polska Policja