Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny pseudokibic zatrzymany

Data publikacji 07.11.2008

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 22-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o czynną napaść na policjanta podczas meczu piłkarskiego. Wrocławscy policjanci zajmujący się tą sprawą zatrzymali już 24 osobę, podejrzaną o zakłócenie porządku publicznego podczas imprezy masowej lub po niej.

Kryminalni z Wrocławia zatrzymali kolejnego pseudokibica 22-letniego mieszkańca Bystrzycy Kłodzkiej, podejrzanego o zakłócenie porządku publicznego podczas meczu i czynną napaść na policjanta. Do zdarzenia doszło w trakcie meczu piłki nożnej rozegranego w maju we Wrocławiu. Funkcjonariusze zajmujący zwalczaniem chuligaństwa na stadionach już po meczu zatrzymali pierwszych pseudokibiców. W dalszym ciągu jednak zbierają wszelkie informacje i dokładnie je analizują. Na ich podstawie funkcjonariusze wytypowali i zatrzymali mieszkańca Bystrzycy Kłodzkiej .

W sumie do tej pory policjanci zatrzymali już 24 osoby w wieku od 15 do 31 lat. W kilku przypadkach sprawy trafiły do sądu w związku z czynną napaścią na policjanta, natomiast pozostałe rozpatrywane były przez sąd grodzki.

Za czynną napaść na funkcjonariusza grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Dziś policjanci doprowadzą 22-letniego mężczyznę do sądu z wnioskiem o zastosowanie aresztu tymczasowego.

Powrót na górę strony
Polska Policja