Zatrzymani grafficiarze - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani grafficiarze

Data publikacji 07.11.2008

Policjanci z Łęcznej zatrzymali dwóch wandali, którzy sprayem malowali świeżo odnowioną elewację jednego z bloków. Mężczyźni mieli problem z wyartykułowaniem tego co namalowali, gdyż jak się okazało, byli pijani. Straty, jakie spowodowali, sięgają blisko 2 tys. złotych. Sprawcy dobrowolnie poddali się karze.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj przy ul. Armii Krajowej. Policjanci zauważyli, jak dwóch młodych mężczyzn maluje sprayem na jednej ze ścian bloku. Malowidło, jakie widniało na ścianie było dość pokaźnych rozmiarów. Młodzieńcy zapytani przez funkcjonariuszy o powód swojego postępku nie potrafili racjonalnie uzasadnić swojego działania.
Mieli również problem z wyartykułowaniem tego, co namalowali, bo jak się okazało obaj byli pijani. 23-letni Mateusz D. i jego rówieśnik Radosław K. zostali zatrzymani. Po przebadaniu na zawartość alkoholu w organizmie wynik wskazał u nich po półtora promila.

Treść malowidła jak i kolorystyka nie spodobały się właścicielowi budynku. Spółdzielnia mieszkaniowa oszacowała straty na kwotę blisko 2 tys. złotych.

Obaj mężczyźni poddali się dobrowolnie karze pozbawienia wolności na 6 miesięcy z warunkowym zawieszeniem. Muszą jeszcze zapłacić grzywnę w wysokości po 400 zł. oraz naprawić szkodę.

Powrót na górę strony
Polska Policja