Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Były dyrektor zatrzymany za korupcję

Data publikacji 08.11.2008

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali Artura D., który do września bieżącego roku pełnił obowiązki dyrektora jednego ze szczecińskich urzędów. Mężczyzna usłyszał zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych oraz pomocnictwa w przestępstwach podatkowych. Artur D. decyzją Sądu Rejonowego w Szczecinie trafił do aresztu.

Do zatrzymania doszło w czwartek w ramach nadzorowanego przez Biuro do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej IX Wydział Zamiejscowy w Szczecinie, śledztwa dotyczącego zorganizowanej grupy przestępczej, która w okresie od 2006 do 2008 roku w związku z obrotem paliwami, dokonała uszczupleń podatkowych na kwotę przeszło 40 milionów złotych.

Zebrany przeciwko Arturowi D., materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów przyjmowania korzyści majątkowych w łącznej kwocie co najmniej 50 tys. zł oraz pomocnictwa w dokonywanych przez grupę przestępstwach podatkowych.

Na wniosek IX Wydziału Zamiejscowego w Szczecinie Prokuratury Krajowej, Sąd Rejonowy w Szczecinie zastosował wobec zatrzymanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Zatrzymanie to jest kolejnym już dziesiątym w tej sprawie. W areszcie przebywa już trzon grupy przestępczej. Sprawa ma charakter rozwojowy.


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.15 MB)

Powrót na górę strony