Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy śmiertelnego pobicia zatrzymani

Data publikacji 08.11.2008

Słubiccy policjanci zatrzymali dwóch sprawców, którzy w lipcu br. pobili bezdomnego na jednej z ulic Słubic. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu. Sąd Rejonowy w Słubicach zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych.

W lipcu br. w godzinach przedpołudniowych dyspozytorka Pogotowia Ratunkowego w Słubicach została powiadomiona, że przy jednej z ulic Słubic leży nieprzytomny, pobity mężczyzna. Był to 48-letni Jan Z. - bezdomny ze Słubic. Mimo że został on natychmiast przewieziony do szpitala, nie udało się go uratować. Mężczyzna zmarł. Ponieważ nie było świadków pobicia słubiccy policjanci sprawdzali każdy sygnał dotyczący tego zdarzenia, gromadzili informacje, przesłuchali kilkanaście osób. To wszystko pozwoliło ustalić przebieg tego zdarzenia i zatrzymać sprawców pobicia.

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Słubic, 32-letniego Macieja W. i 52-letniego Leszka Sz. Przedstawiono im zarzut popełnienia przestępstwa z art. 158 §3, tj. pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Mężczyźni złożyli wyjaśnienia. Jeden z nich przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Prokurator Rejonowy w Słubicach po zapoznaniu się z materiałami przychylił się do wniosku policji i wystąpił do Sądu o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych. Sąd Rejonowy w Słubicach zdecydował o tymczasowym aresztowaniu obu mężczyzn na 3 miesiące.

Powrót na górę strony