Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za kradzież w galerii

Data publikacji 08.11.2008

Kryminalni z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali czterech mężczyzn, z ekipy obsługującej wystawę sztuki. Byli oni podejrzewani o kradzież 6 grafik o wartości ok. 25 tys. zł. Po przesłuchaniu zatrzymanych, dwóch z nich zostało zwolnionych a pozostali usłyszeli zarzut kradzieży. Obaj przyznali się już do winy. Grozi im za to do 5 lat więzienia.

Śródmiejscy kryminalni zatrzymali czterech młodych mężczyzn. Wszyscy pracowali w firmie w firmie zajmującej się obsługą wystawy sztuki, z której skradziono 6 grafik o wartości ok. 25 tys. zł. Po przesłuchaniu dwóch z nich zostało zwolnionych do domu, a dwaj pozostali usłyszeli zarzut kradzieży.

Jak ustalili śledczy prowadzący sprawę, 18-letni Bartłomiej K. i 28-letni Rafał S. pracując w firmie obsługującej wystawę grafik, po zakończeniu jednej z prezentacji przywłaszczyli sobie 6 grafik. Schowali je do swoich plecaków, po czym wynieśli z terenu wystawy. Policjanci w trakcie przeszukania mieszkań należących do zatrzymanych odnaleźli skradzione uprzednio grafiki.

Obaj mężczyźni przyznali się do winy. Jeszcze wczoraj usłyszeli zarzuty kradzieży, zagrożone karą do 5 lat więzienia.

 

Powrót na górę strony