Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przestępcy wpadli w zasadzkę

Data publikacji 08.11.2008

31-letni Gabriel C. i 26-letni Leszek K. wpadli w zasadzkę przygotowaną przez policjantów z wydziału dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP. Pierwszy został już tymczasowo aresztowany za czerpanie korzyści z cudzego nierządu, drugi zaś odbędzie karę 1,5 roku więzienia za popełnione wcześniej wymuszenia rozbójnicze.

Na ich trop wpadli funkcjonariusze rozpracowujący okoliczności zabójstwa lidera "grupy modlińskiej" Grzegorza K. Od trzech lat policjanci wydziału dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP rozbijają zorganizowan grupy przestępcze o charakterze zbrojnym działające w Nowym Dworze Mazowieckim i Modlinie. Dotychczas zatrzymano ponad 50 liderów i członków wzajemnie skonfliktowanych grup, którym zarzuca się popełnienie przestępstw o największym ciężarze gatunkowym.

Pomimo znacznego osłabienia potencjału grup nadal prowadzą one aktywną działalność przestępczą. 12 kwietnia w wyniku przestępczych porachunków zastrzelony został na ulicy w Twierdzy Modlin jeden z liderów "grupy modlińskiej". Rozpracowując okoliczności związane z tym zabójstwem stołeczni policjanci zgromadzili materiał dowodowy pozwalający przedstawić zarzuty czerpania korzyści z cudzego nierządu i wymuszeń rozbójniczych dokonanych na szkodę kobiet uprawiających przydrożną prostytucję.

Dwie osoby, którym zarzuca się te przestępstwa, zostały zatrzymane podczas zasadzki zorganizowanej przez policjantów wydziału dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP. 31-letniemu Gabrielowi C. przedstawiono zarzut czerpania korzyści majątkowej z cudzego nierządu. Grozi mu za to do 3 lat więzienia. Sąd na wniosek wydziału X w Warszawie biura ds. przestępczości zorganizowanej prokuratury krajowej zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie.

Z kolei 26-letni Leszek K. poszukiwany był przez policjantów z Woli za popełnione wymuszenie rozbójnicze. Teraz odbędzie 1,5 roku kary pozbawienia wolności orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu. Dodatkowo został on rozpoznany przez kolejnych pokrzywdzonych jako sprawca wymuszenia rozbójniczego w lutym 2008 r. na szkodę przedsiębiorców z terenu powiatu wołomińskiego. Sprawę prowadzi pod nadzorem prokuratury okręgowej wydział dw. z terrorem kryminalnym.

 

Powrót na górę strony