Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie 25 stadionowych chuliganów

Data publikacji 09.11.2008

25 pseudokibiców zostało zatrzymanych przez śląskich policjantów w Chorzowie i Sosnowcu, w związku z odbywającymi się w tych miastach meczami piłki nożnej. Najmłodszy z "zadymiarzy" miał 14 lat. Teraz funkcjonariusze analizują materiały filmowe wykonane przez policyjne zespoły monitorujące, które pozwolą zidentyfikować pozostałe osoby wszczynające chuligańskie burdy.

Policjanci zatrzymali 5 osób z grupy chorzowskich pseudokibiców, którzy zaatakowali funkcjonariuszy przed dworcem PKP Chorzów Batory, oczekujących na kibiców Arki Gdynia i Polonii Bytom. Napastnicy rzucali w policjantów kamieniami, koszami na śmieci i innymi niebezpiecznymi przedmiotami. Stróże prawa w celu przywrócenia ładu i porządku użyli broni gładkolufowej, oddając z niej kilkadziesiąt strzałów. Użyli również armatek wodnych, które ostudziły zapędy chorzowian. Sytuacja na miejscu w końcu została opanowana a sympatycy Arki i Polonii trafili pod eskortą na stadion. Zatrzymano 5 osób, które uczestniczyły w chuligańskich burdach w wieku od 14 do 34 lat.

Do zamieszek doszło również na stadionie w Sosnowcu, gdzie kibice zarówno Pogoni Szczecin i Zagłębia Sosnowiec zbiorowo zakłócali porządek. Funkcjonariusze zatrzymali tam 20 chuliganów stadionowych, którzy trafili do policyjnych aresztów i izby wytrzeźwień.

Policjanci z zespołów monitorujących przed meczem legitymowali kibiców oraz utrwalali kamerami te czynności. Z pewnością pozwoli to na rozpoznanie osób, które łamały prawo i pociągnięcie ich do odpowiedzialności karnej.

Powrót na górę strony