Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pojechali do kolizji - odkryli arsenał

Data publikacji 09.11.2008

Broń, amunicję, zapalniki, wyrzutnie przeciwpancerne oraz sprzęt do produkcji amunicji zabezpieczyli policjanci z Pruszkowa. Zatrzymany 45-letni Adam T. przyznał się funkcjonariuszom do posiadania tych przedmiotów. Teraz mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Do całego zdarzenia doszło dość nietypowo. Policjanci z komisariatu w Piastowie zostali wezwani do zwykłej kolizji drogowej. Na miejscu zastali 45-letniego Adama T., jednego z uczestników zdarzenia. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Gdy funkcjonariusze wykonywali swoje czynności zauważyli w pojeździe mężczyzny dwie wojskowe skrzynie. Na pytanie co się w nich znajduje, mężczyzna stwierdził, że jest tam amunicja, natomiast klucze do tych skrzyń trzyma w swoim mieszkaniu.

Policjanci postanowili to sprawdzić. gdy weszli do mieszkania mężczyzny ujrzeli zaskakujący widok. W lokalu Adama T., znajdowała się broń maszynowa, pistolety, maszyna do produkcji amunicji oraz setki sztuk amunicji. Mężczyzna posiadał również proch strzelniczy, zapalniki oraz 3 wyrzutnie pocisków przeciwpancernych. W jednym z pomieszczeń funkcjonariusze odnaleźli także minę przeciwpancerną, która została zabezpieczona przez pirotechników i zdetonowana na poligonie.

Policjanci ustala teraz, w jaki sposób mężczyzna wszedł w posiadanie nielegalnych przedmiotów oraz od jakiego czasu zajmował się niezgodnym z prawem procederem. Sprawdzą również czy znaleziona broń i amunicja nie była wykorzystywana do popełniania przestępstw.

Adam T. był już wcześniej karany za nielegalne posiadanie amunicji. Mężczyzna nie posiadał również pozwolenia na broń. Grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności. Prawdopodobnie zatrzymany usłyszy również zarzut sprowadzania bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia innych osób.

 

 

Powrót na górę strony