Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita bimbrownia

Data publikacji 09.11.2008

Policjanci z komisariatu w Sulejówku rozbili nielegalną rozlewnię alkoholu. Na miejscu zabezpieczyli aparaturę służącą do produkcji, ponad 60 półlitrowych butelek z gotowym wyrobem oraz 4 beczki wypełnione zacierem, Każda o pojemności 120 litrów. Zatrzymany Jerzy R. (79 lat) odpowie teraz za jego nielegalną produkcję.

Bimbrownia, która odkryli policjanci z Sulejówka, była jedną z większych odnalezionych na tym terenie w ciągu ostatnich kilku lat. Ilość zabezpieczonego zacieru, którawynosiła prawie 500 litrów, świadczyła o dość dużej produkcji.

Policjanci otrzymywali sygnał, że Jerzy R., mieszkaniec Sulejówka, "dorabia" sobie produkcją bimbru. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić posesję należącą do mężczyzny.

Jak się okazało produkcja szła pełna parą. W pomieszczeniach gospodarczych, oprócz beczek z zacierem, znaleziono 64 butelki gotowego trunku, a także aparaturę, produkcyjną. Wszystkie dowody świadczące o profesji Jerzego R. trafiły do policyjnego depozytu.

Policjanci pracują jeszcze nad tą sprawą. Badają okoliczności i wątki alkoholowej "firmy". Natomiast zatrzymany odpowie karnie za produkcję alkoholu domowym sposobem.

 

 

Powrót na górę strony