Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł na 18-latkę - został zatrzymany

Data publikacji 10.11.2008

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w sobotę wieczorem napadł w Łańcucie na kobietę. Dzięki reakcji świadków zdarzenia, którzy spłoszyli napastnika, nie doszło do nieszczęścia. Za napaść na tle seksualnym mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia.

Około godz. 21 w sobotę, młoda kobieta szła ulicą Moniuszki w kierunku Podzwierzyńca. W pewnym momencie podszedł do niej mężczyzna i zaczął ją napastować seksualnie. Napadnięta kobieta zaczęła wyrywać się i krzyczeć, co zwróciło uwagę mieszkających w pobliżu ludzi. Ich reakcja spłoszyła napastnika, który uciekł w kierunku centrum miasta.

Policjanci szybko odnaleźli napastnika dzięki pomocy napadniętej osiemnastolatki, która wraz z policjantami w radiowozie udała się na jego poszukiwanie i rozpoznała go, jak stał na przystanku autobusowym. Bardzo istotne było także natychmiastowe zgłoszenie zdarzenia przez świadków.

37 – letni mężczyzna, mieszkaniec tej samej miejscowości, co i dziewczyna, został zatrzymany w areszcie. Po wyjaśnieniu wszystkich okoliczności tego czynu sprawa trafi do sądu.

Godna pochwały jest postawa ludzi, którzy słysząc wołanie o pomoc, mieli odwagę właściwie zareagować i udzielić skutecznej pomocy.

Powrót na górę strony
Polska Policja