Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany przez Policję za oszustwa

Data publikacji 10.11.2008

Policjanci poszukują 60-letniego Andrzeja Zawadzkiego. Mężczyzna ten pochodzi z Zakopanego, a do końca 2007 roku miał mieszkać na terenie Warmii i Mazur, w okolicach Olecka, w Ełku. Andrzej Zawadzki jest poszukiwany czterema listami gończymi za oszustwa.

Białostocki Sąd Okręgowy wyraził zgodę na publikację w mediach komunikatu o poszukiwaniach Andrzeja Zawadzkiego. Ten 60-latek nie mający zameldowania pochodzi z Zakopanego. Do końca 2007 roku miał mieszkać na terenie Warmii i Mazur, w okolicach Olecka – miejscowość Ciche i w Ełku.

60-latek jest poszukiwany czterema listami gończymi przez Sąd Rejonowy w Olecku, Zakopanem, Białymstoku i Ełku za oszustwa.

Andrzej Zawadzki wspólnie z innymi osobami na terenie całego kraju zakładał spółki, które służyły mu do popełniania przestępstw. Były to między innymi: FHU. " REZON" Sp.J. Stalowa Wola ul. Kwiatkowskiego 2, "ALKO-POL" sp. z O.O. Cichy 3a, Gm. Świętajno, "KAW" sp. z O.O. Ełk ul. Nadjeziorna 2F/1.

 

60-latek ogłaszał się w lokalnej prasie. Nabywał zadłużone spółki prawa handlowego, a następnie działał na ich szkodę – wyprzedawał ich towar i majątek, ściągając należności i nie płacąc zobowiązań, zaciągając nowe zobowiązania nie informując kontrahentów o narastającej złej kondycji finansowej firmy. W czasie przestępczej działalności Andrzej Zawadzki wprowadzał do spółek nowe osoby prawne i fizyczne. W Ełku założył także firmę o nazwie „KAW” sp. z O.O. Miała ona świadczyć usługi deweloperskie. Jednak 60-latek przyjął zaliczki od chętnych i nie wywiązał się z zawartych umów narażając pokrzywdzonych na poważne straty finansowe.

 

Spółki Andrzeja Zawadzkiego, także te fikcyjne, służyły poszukiwanemu do wystawiania fałszywych dokumentów – zaświadczeń o zarobkach, faktur VAT oraz wyłudzania od innych firm towarów i pieniędzy.

 

Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje dotyczące Andrzeja Zawadzkiego, jego miejsca pobytu proszone są o kontakt z policjantami z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie pod nr tel. (89) 522 – 55 – 52, (89) 522 – 55 – 49 lub z najbliższą jednostką Policji pod nr 997, 112.

Powrót na górę strony
Polska Policja