Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

113 pseudokibiców Lecha Poznań zatrzymanych

Data publikacji 10.11.2008

113 pseudokibiców zatrzymali policjanci w trakcie meczu pomiędzy Lechią Gdańsk i Lechem Poznań. Sprawna interwencja podjęta przez funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku przywróciła porządek przy stadionie. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Za udział w niebezpiecznym zbiegowisku publicznym grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około 16 podczas wprowadzania kibiców przyjezdnych na stadion ochrona wynajęta przez organizatora meczu piłki nożnej zauważyła kilku nietrzeźwych fanów Lecha Poznań. Pracownicy ochrony nie wpuścili ich do sektora wyznaczonego dla kibiców drużyny przyjezdnej. Wówczas spośród 600-osobowej grupy gości odłączyło się około stu pseudokibiców, którzy zaatakowali ochronę i próbując sforsować płot chcieli dostać się na stadion.

Organizator imprezy poprosił o interwencję Policję. Funkcjonariusze, używając gazu łzawiącego, w ciągu pół godziny przywrócili porządek, dzięki czemu mecz mógł się zacząć bez opóźnień.

W wyniku interwencji policjanci zatrzymali 113 najbardziej agresywnych mężczyzn biorących udział w zajściu.

Jeszcze wczoraj wszyscy zostali przewiezieni do jednostek Policji w Gdyni, Sopocie i Gdańsku. Tam byli przesłuchiwani i przedstawiono im zarzuty czynnego udziału w niebezpiecznym zbiegowisku publicznym. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Po przesłuchaniach i przedstawieniu zarzutów wszystkich zatrzymanych zwolniono.

Wśród zatrzymanych było pięciu nieletnich, którzy trafili do policyjnej izby dziecka. O dalszym losie dwóch 15-latków i trzech 16-latków zadecyduje sąd rodzinny.

Film 113 pseudokibiców Lecha Poznań zatrzymanych


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik 113 pseudokibiców Lecha Poznań zatrzymanych (format flv - rozmiar 2.39 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja