Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki dla brata w więzieniu

Data publikacji 10.11.2008

Do 3 lat więzienia grozi 27-letniej mieszkance gm. Niemce, która próbowała wnieść do zakładu karnego narkotyki dla swojego brata. 12,5 gramów amfetaminy, które znaleziono w kieszeni jej kurtki, było wsypane w dwa gumowe zawiniątka. Jak się okazało, ten nietypowy pakunek brat 27-latki miał zawiesić na zębie, by niepostrzeżenie wrócić z nim do swej celi.

Wczoraj rano do zakładu karnego we Włodawie zgłosiła się 27-letnia mieszkanka gm. Niemce. Kobieta przyszła z wizytą do odbywającego tu karę więzienia swojego brata. Przed wejściem na salę widzeń, strażnik przystąpił do rutynowej kontroli. Kiedy sprawdzał drugą kieszeń kurtki 27-latki, znalazł w niej małe nietypowe zawiniątko.

Były to dwa fragmenty palców z gumowej rękawiczki, powiązane ze sobą stylonową nicią i zakończone pętelką. Jak się okazało w środku była amfetamina. Po zważeniu białego proszku wynik na wadze wskazał 12,5 gramów.

27-latka latka przyznała, że narkotyki przyniosła dla brata. Ustalono, że ten nietypowy pakunek kobieta sporządziła po to, by brat zawiesił go na zębie. W ten sposób, miał niepostrzeżenie przemycić narkotyk do swojej celi.

Za posiadanie narkotyków grozi jej kara do 3 lat więzienia. Włodawscy policjanci ustalają, czy był to pierwszy tego rodzaju czyn młodej kobiety.

Powrót na górę strony
Polska Policja