Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wykorzystywał bezradność niepełnosprawnych

Data publikacji 10.11.2008

Prudniccy policjanci zatrzymali 32-latka z gminy Lubrza, który - jak ustalili funkcjonariusze - przez ponad trzy lata nękał dwie niepełnosprawne osoby i grożąc wymuszał od nich pieniądze. Mężczyźnie teraz grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Prudniccy kryminalni zatrzymali Grzegorza K., podejrzanego o to, że od kwietnia 2005 roku do października 2008 roku zastraszał i w ten sposób wymuszał pieniądze od niepełnosprawnych osób (31-letni mężczyzna i 33-letnia kobieta).

Ze względu na trudną sytuację materialną osoby te jeździły po różnych miejscowościach i prosiły ludzi o datki finansowe. Policjanci ustalili, że 32-latek prześladował parę wymuszając od nich pieniądze. Grożąc i szarpiąc zabierał ich oszczędności. W sierpniu 2008 roku prawdopodobnie dopuścił się nawet gróźb przy użyciu noża. Wtedy z opresji wybawił ich jeden z mieszkańców Prudnika, który stanął w ich obronie.

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące. Grzegorz K. odpowie przed sądem za groźby z użyciem noża, wymuszenia, usiłowanie rozboju oraz zastraszanie w celu zmuszenia do zaniechania powiadomienia policji, za co grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony
Polska Policja