Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany zabójca dwóch mężczyzn

Data publikacji 10.11.2008

Policjanci z Krosna zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzewany o zabójstwo dwóch - jak do tej pory zaginionych mężczyzn. Krośnieńscy policjanci odnaleźli ciała ofiar. Były zakopane w lesie w okolicach Bukowska. Najprawdopodobniej są to zwłoki zaginionych, których Policja poszukiwała od 15 października.

Krośnieńska Policja poszukiwała 35-letniego mieszkańca Iwonicza od kilku tygodni. Mężczyzna, 15 października wyjechał rano do stadniny koni w okolicach Puław (gm.Rymanów). Był w towarzystwie swojego kolegi, 28-letniego mieszkańca Rzeszowa. Obaj pojechali po odbiór konia, który miał być zapłatą za pracę w stadninie. Gdy mężczyzna nie wrócił do domu, zaniepokojona rodzina zgłosiła zaginięcie. Podobnie postąpili też najbliżsi rzeszowianina.

Od chwili przyjęcia zgłoszenia, policjanci rozpoczęli poszukiwania obu mężczyzn. Sprawdzono szereg wersji, także to, że wyjechali za granicę lub ulegli nieszczęśliwemu wypadkowi. W akcji poszukiwawczej, policjantom pomagali strażacy, funkcjonariusze Straży Granicznej, goprowcy i rodziny zaginionych. Sprawdzono m.in. tereny leśne nieopodal Puław oraz dno zalewu w Sieniawie.

Policjanci dotarli też do właściciela stadniny, do którego wybrali się mężczyźni. Dwa dni temu weszli na teren stadniny i drobiazgowo ją przeszukali. Zabezpieczono szereg dowodów, potwierdzających związek gospodarza z zaginięciem obydwu mężczyzn. Piotr M. został zatrzymany.

Dzisiaj, podczas wstępnego przesłuchania, 43-latek przyznał się do zabójstwa Bogdana K. i Marcina D. Wskazał miejsce, w którym ukrył zwłoki. Ciała zakopane były w trudno dostępnym miejscu, na głębokości ok. 1,5 metra. Śledztwo wyjaśni, czy są to ciała zaginionych, a sekcja wykaże przyczynę ich śmierci.

Także dziś, w Przemyślu odnaleziono samochód, prawdopodobnie należący do jednego z zaginionych mężczyzn. Był zaparkowany przy jednej z ulic w centrum miasta.

Film Zatrzymany zabójca dwóch mężczyzn


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymany zabójca dwóch mężczyzn (format flv - rozmiar 1.51 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja