Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Żądał pieniędzy, groził śmiercią

Data publikacji 11.11.2008

Policjanci z komisariatu w Nowogardzie zatrzymali Daniela K.(19 l.), który grożąc żądał pieniędzy. Sąd Rejonowy w Goleniowie tymczasowo aresztował go na 3 miesiące. Teraz „groźnemu” nastolatkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Nowogardzie. Na telefon komórkowy 18-letniego chłopca kilkakrotnie dzwonił nieznany mężczyzna, który groził mu ciężkim okaleczeniem i pozbawieniem życia. Żądał przekazania pieniędzy- 9 tys. zł. Pieniądze miały być przekazane na stacji PKP w Goleniowie. Później żądał już 15 tys. i chciał by przekazanie odbyło się na stacji PKP w Załomiu.

Policjanci z Nowogardu nawiązali kontakt z goleniowska policją, a także z policjantami z komendy wojewódzkiej w Szczecinie. Do działań wykorzystano technikę operacyjną. Bardzo szybko ustalono miejsce, z którego wykonywane były połączenia telefoniczne, a także właściciela aparatu.

Do przekazania pieniędzy nie doszło ponieważ policjanci wcześniej zatrzymali podejrzanego w miejscu zamieszkania. Daniel K. został osadzony w policyjnym areszcie, a następnie przedstawiono mu zarzuty usiłowania dokonania wymuszenia rozbójniczego.

Aresztowanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Daniel K. jest dobrze znany goleniowskiej policji. Wcześniej był już notowany i karany za włamania.

Powrót na górę strony
Polska Policja