Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali sprawców pobicia

Data publikacji 11.11.2008

Nawet 3 lata pozbawienia grozi trzem mieszkańcom Iławy, którzy pobili przypadkowo napotkanego mężczyznę. Wobec jednego ze sprawców sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Drugi mężczyzna, w ramach policyjnego dozoru będzie stawiał się w iławskiej komendzie. O losie trzeciego już wkrótce zdecyduje sąd.

Iławscy policjanci zatrzymali trzech sprawców pobicia, do którego doszło w minioną sobotę na ul. Sobieskiego w Iławie. O zdarzeniu poinformował policjantów pobity mieszkaniec Łodzi. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna bez żadnego powodu został zaatakowany przez kilku młodych mężczyzn, którzy przewrócili go na ziemię, po czym bili go i kopali. W wyniku zadanych ciosów pokrzywdzony doznał stłuczenia głowy i urazu kolana. Dwaj sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów chwilę po zdarzeniu. 19– letni Karol Ł. i o rok starszy Arkadiusz M. z Iławy trafili do policyjnego aresztu.

Trzeci sprawca 20 – letni Kamil R. został zatrzymany kilkanaście godzin później. Policjanci postawili im zarzut pobicia, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Na wniosek iławskiej Policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Iławie zastosował trzymiesięczny areszt wobec Kamila R., a w stosunku do Karola Ł. policyjny dozór. Decyzja, co do środka zapobiegawczego dla trzeciego sprawcy zapadnie już wkrótce.

Powrót na górę strony
Polska Policja