Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradli bawiące się w klubie kobiety

Data publikacji 14.11.2008

Dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież zatrzymali dzisiejszej nocy policjanci z Piły. Sprawcy wykorzystując zamieszanie w jednym z klubów okradli trzy kobiety. Grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności.

Około godziny 00:15 policjanci patrolujący rejon ulicy Okólnej w Pile zauważyli idących chodnikiem dwóch mężczyzn. Uwagę policjantów zwróciły niesione przez nich przedmioty. Funkcjonariusze postanowili wylegitymować mężczyzn, jednak ci na widok oznakowanego radiowozu zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu zostali zatrzymani. Okazało się, że niesione przez nich kurtki oraz sprzęt elektroniczny chwile wcześniej zostały skradzione trzem mieszkankom Trzcianki, z którymi bawili się razem w klubie.

Już w komendzie sprawcy w szczegółach opowiedzieli przebieg całego zdarzenia. Poinformowali śledczych, że byli w klubie na zaproszenie jednej z poszkodowanych kobiet, która organizowała w lokalu urodziny. Podejrzani wykorzystali fakt, że na stoliku został numerek z szatni więc wzięli od szatniarza kurtki oraz torebki należące do kobiet i wybiegli z lokalu. Nie spodziewali się jednak, że dzięki czujności policjantów w chwilę po kradzieży zostaną zatrzymani. Skradzione rzeczy i przedmioty zwrócone zostały okradzionym kobietom.

Młodzi mężczyźni, 19-letni i 18-letni mieszkańcy Piły, nigdy wcześniej nie byli notowani przez Policję. Teraz za dokonanie kradzieży grozi im kara nawet 5 lat więzienia.
 

Powrót na górę strony